طراحی در ورد

با 09124269310 تماس بگیرید

گزارش ویدئویی تسنیم از سوریه|حال و هوای دمشق در پی تهدید ترامپ؛«از این تهدیدها ترسی نداریم»

غصون الماضی،‌خبرنگارخبرگزاری تسنیم‌،دمشق: فقط چند ساعت پس از انتشار یک فیلم ویدئویی که مدعی مجروح شدن تعدادی کودک در شهر دوما با سلاح شیمیایی است، دونالد ترامپ بلافاصله تهدید کرد مواضعی در سوریه را مورد حمله نظامی قرار می‌دهد.

تهدیدهای آمریکا فقط به سوریه محدود نماند بلکه روسیه و ایران را نیز شامل شد؛ دو کشوری که تاکید کردند، دولت سوریه از هیچ گونه سلاح شیمیایی در شهر دوما واقع در شرق دمشق استفاده نکرده است.

ملت سوریه که این روزها در فضای حاصل از پیروزی آزادسازی غوطه شرقی از اشغال گروههای مسلح به سر می برد، دیدگاه خود را در قبال تهدیدهای آمریکا علیه کشورش ابراز کرده است.

یکی از شهروندان سوریه می‌گوید: طبیعتا ما از این تهدیدها نمی‌ترسیم، زیرا آنچه این کشور شاهد بود، بسیار فراتر از این حمله است، در هر حال من شخصا احساس می‌کنم وحشت زیادی در این موضوع به پا شده است تا دستاوردهایی که برای همه روشن و شناخته شده است، تحقق یابد، آمریکایی‌ها که چیزهای زیادی را در سوریه از دست دادند، این شکست‌ها را به راحتی قبول نخواهند کرد”.

وی اضافه کرد: به خواست خدا ما آماده‌ایم ملتی مقاوم باشیم به ویژه اینکه ملت سوریه اخیرا احساس کرد این بازی از همه طرف‌ها و به رهبری آمریکا و طبعا برخی عرب‌ها بوده است.

یک شهروند دیگر میگوید: این حمله تبعات و پس لرزه‌های زیادی برای منطقه دارد، از همین رو معتقدم جرأت حمله به ما را نخواهند داشت، ما اینجا در سوریه از هفت سال پیش از سوی بیش از 80 کشور مورد حمله قرار گرفتهایم، اما تحت تاثیر آن قرار نگرفتیم ، معتقدم ترامپ بهای این حمله را از کشورهای خلیج فارس خواهد گرفت، البته اگر قبلا بهایش را نگرفته باشد، اما معتقدم او به هیچ وجه حمله نخواهد کرد.

خبرنگار تسنیم از او می‌پرسد: به نظر شما دلیل شدت مواضع ترامپ چیست، این مرد می‌گوید: دلیل آن این است که آنها نمی‌خواهند ما پیروزی را با حمله قاطعانه تحقق بخشیم ، بلکه می‌خواهند خوشحالی این پیروزی را از دولت و ارتش سوریه سلب کنند، بنابراین به ما اجازه نخواهند داد با یک ضربه پیروز شویم، بلکه باید بهای این پیروزی را بپردازیم ، او یادآور می‌شود  برخی کشورهای دوست و متحد کمکمان می کنند، همانطور که اسرائیل متحدانی دارد، ما نیز متحدانی قوی مانند روسیه، ایران و کشورهای بریکس را داریم.

خبرنگار تسنیم از یکی از دختران سوری می‌پرسد: پس از شنیدن تهدیدهای ترامپ مبنی بر حمله نظامی به سوریه، آیا این موضوع بر شما تاثیر خواهد گذاشت؟

این دختر با لحن تمسخر آمیز می‌گوید: از شدت ترس از این حمله، کارم را تمام کرده و با خواهرم تماس گرفتم و به او خبر دادم همین حالا به خانه خواهم آمد، زیرا از ترس خواهم مرد.

این دختر ادامه می‌دهد: چیزی بدتر از آنچه بر ما گذشت، نخواهد آمد، تمام آنچه سوریه با آن روبرو شد و خواهد شد، به سرعت درهم خواهد شکست، هیچ چیزی بر شام تاثیر نخواهد گذاشت، زیرا خداوند از ما حمایت می‌کند.

خبرنگار تسنیم درباره دلیل شدت مواضع آمریکا می‌پرسد، این دختر می‌گوید: گروه‌های مسلح در دوما تسلیم شدند و بازی تمام شد، از همین رو پس از دستاوردهای ارتش سوریه به مرحله‌ای هیستریک رسیدند و می‌خواهند از همه چیز فرار کنند، بنابر این تصمیم گرفتند اندکی ترس ایجاد کنند و بعدش همه کل داستان تمام می‌شود.

یکی از شهروندان می‌گوید: به خیابان‌های نگاه کنید، همه پر از مردم است، اوضاع کاملا عادی است و تهدیدهای ترامپ بر ملت سوریه تاثیر نگذاشت زیرا مردم با همه احتمالات آشنا هستند و همه چیز را در سال‌های گذشته تجربه کردیم، به یاری خداوند از آن به سلامت بیرون خواهیم آمد.

یک زن سوری می‌گوید: ما سامانه کامل دفاع از وطن داریم، و انشاءالله هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد و آنچه اکنون در جریان است آغازی برای پایان و شادمانی پیروزی است.

خبرنگار تسنیم می‌پرسد: الان دلیل این همه تهدیدها چیست؟ علت این تشدید مواضع آمریکا برای این است که ابهتشان شکسته نشود نه بیشتر.

یک زن دیگر نظر خود را اینگونه بیان می‌کند: ما به قضا و قدر ایمان داریم و به تهدیدهای آمریکا عادت کرده‌ایم، من می‌خواهم یک کلمه نه فقط به ترامپ بلکه به انگلیس و فرانسه هم بگویم، برای این کشورها ملت سوریه و یا منافع مردم سوریه اهمیت ندارد، بلکه منافعی دارند که به دنبال تحقق آن هستند، خدا با ماست، ارتش سوریه با ماست و مقاومت با ما است و برای ما هیچ کس اهمیت ندارد.

این زن می‌افزاید: مردم اینجا خیابان‌ها را پر کرده‌اند و هیچ چیز برایشان اهمیت ندارد، درباره مسابقات فوتبال و شهر دوما و اینکه چطور افراد مسلح از آن خارج شدند و چگونه مردم به خانه‌هایشان بازخواهند گشت، صحبت می‌کنند، نشنیدم احدی در این خیابان‌ها ابدا از حمله آمریکا صحبت کند.

سوریه که با وجود تروریسم و بیش از هفت سال تخریب، همچنان قوی است، از تهدیدهای ترامپ و حمله نظامی‌اش نمی‌ترسد، زیرا موشک‌های آمریکا نخواهد توانست اراده پیروزی را که سوری‌ها در سال‌های گذشته برای آن جانفشانی کردند، سلب کنند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه

Copyright © 2019 طراحی در ورد